איש בדיאטייתו יחיה

מהפכת ה"דיאטה בהתאמה אישית" מובילה תפיסת מדעית חדשה, לפיה לכל אחד מאתנו קיימים המזונות המתאימים לו באופן אינדיווידואלי. השיטה מאתרת עבורך את אותם מזונות בעזרת בידוד משתנים וכך מאפשרת לך להמשיך לצרוך ככל האפשר את המזונות האהובים עליך, לשמור על סדר יומך ואורח חייך, ועדיין להפחית משמעותית ממשקלך ולשמרו לטווח ארוך.
כך מתאימים את הדיאטה לחיים במקום את החיים לדיאטה.

 

באחת הסצנות המצחיקות בהיסטוריה של הקולנוע, מ'בראיין כוכב עליון' של מונטי פייטון, עולה בראיין על ההר וצועק למאמיניו: ""we are all individuals שמשיבים לו בהתלהבות "we are all individuals yes,", ואז כשמשתררת שתיקה אומר אחד מהם: I'm not"". הרי זה מה שלימדו אותנו כל החיים מאז שהיינו ילדים, בבית הספר, בסרטים ובספרים – כל אחד מאתנו הוא שונה יחיד ומיוחד, ואין אף אחד כמונו בכל העולם כולו. אז אם איבדתם במהלך חייכם הציניים והרציונליים את האמונה הזאת, אתם מוזמנים לקבל חיזוק לכך גם במדע – פשוט התבוננו בטביעות אצבעותיכם או ב-DNA  ובכרומוזומים החמודים והייחודיים רק לכם, בקרנית עיניכם, בדגימה משורש שיערכם, במאגר הביומטרי, או פשוט תזהו את קולו של חברכם או את תווי פניו, שאינם זהים לאף אחד מתווי פניהם ומקולם של שבעת מיליארדי בני האדם האחרים החיים על פני כדור הארץ.

 

אז למה אני מלאה אתכם בכל הקלישאות האלה, שבכלל התכנסנו כאן לדבר על דיאטה? כי גם המדע לחקר התזונה שהתפתח מאוד בשנים האחרונות הגיע בדיוק לאותה מסקנה – כל אורגניזם מחזיק במנגנון חילוף חומרים אינדיווידואלי, ולכן לכל אדם קיימים המזונות המתאימים לו באופן אישי. אז אם עד היום נטו החוקרים ומומחי התזונה לשגע לנו את השכל כל שני וחמישי עם תיאוריה אחרת בנוגע למה כדאי לנו לאכול – אתמול אמרו לנו להיזהר מהכולסטרול של הביצים כמו מאש והיום זה פתאום הדבר הכי בריא שיש, ומה אם השינוי בתפיסה לגבי מוצרי חלב, בשר אדום, יין ועוד המון טרנדים תזונתיים שמתחלפים כמו תחתונים…, אז היום הגישה היא שונה – איש איש בדיאטייתו יחיה, אין חוקי תזונה מוחלטים, גופי הוא גופי, גופך הוא גופך, וכל מקרה לגופו…

 

ופה בדיוק נכנסת מהפכת ה"דיאטה בהתאמה אישית". אז איך היא עובדת בפועל? השיטה החדשה, המשילה ממשקלך 300 גרם שומן בממוצע ביום וכ 12-15 ק"ג בתוך חודשיים, ובנויה משני שלבים עיקריים – תהליך הרזייה ותהליך שמירה, הנמשכים כחודשיים כל אחד. 

 

השלב הראשון – הרזיה:

בתחילת השלב הראשון נמלא שאלון מפורט הנועד להכיר את אורח חייך, הרגלי תזונה ואכילה, שינה, פעילות גופנית, עישון, אלכוהול, מצב בריאותי ונפשי כולל מחלות, תרופות ואלרגיות, והרגלים נוספים. בהתאם לממצאי השאלון ולראיון אישי, מותאמת עבורך תכנית תזונה המבוססת על תפריט המגובש עבורך באופן אינדיווידואלי. התהליך כולל ליווי מקצועי יומיומי לצורך מעקב אחר התקדמותך, ומתבסס ככל האפשר על המזונות האהובים עליך, על הרגלי חייך הקיימים ועל סדר יומך, מתוך מטרה להפוך את תהליך ההרזיה לנעים ולידידותי, הכרוך בשינוי מינימלי באורח חייך. שלב זה כולל גם צריכה של צמחי מרפא שנועדו לנקות רעלים ולאתחל את מנגנון חילוף החומרים בגוף.

 

השלב השני – שמירה:

 

לאחר סיום תקופת ההרזיה תופסק צריכת תוספי התזונה, ותיבנה עבורך תכנית שמירה המבוססת על מזונות בריאים בעלי כמות גדולה יותר של קלוריות, שיותאמו לגופך באופן אינדיבידואלי. בתחילת השלב השני נתבקש לציין אלו מזונות עתירי הקלוריות אהובים במיוחד עלייך, ולאחר מכן יתבצע תהליך של "בידוד משתנים" בו בכל יום נתבקש לצרוך סוג אחר של מזון עתיר קלוריות. בעזרת מעקב ושקילה יומיומיים נגלה כיצד אותו מזון מסוים משפיע על גופך, כדי לאבחן אלו מהמזונות עתירי הקלוריות מתפרקים בגופך באופן מיטבי ולכן ניתן להתמיד בצריכתם, ואת אלו עדיף להשאיר רק קצת לסופי שבוע… התהליך מסתיים בבניית תפריט אישי מפורט לטווח ארוך, הכולל את המזונות המומלצים והאהובים עלייך, ובניית סדר יום תזונתי שילווה אותך בהצלחה בהמשך חייך.

 

הכותבת: לורן גונר, בעלת תואר שני מאוניברסיטת אוקספורד בביוכימיה, היא המפתחת של דיאטת לורן – דיאטה בהתאמה אישית המתבססת על מעטפת טיפול כוללת והוליסטית מעבר לירידה נקודתית במשקל, ומשלבת צמחי מרפא, תפריט מותאם אישית, ולווי מקצועי ויומיומי של נטורופטית אישית.

לכתבות הקשורות בנושא : האם האוכל שאנו אוכלים משפיע על השינה שלנו ? , איך לאחסן ירקות טריים במקרר

 

למידע נוסף והצטרפות לתכנית של דיאטת לורן המפורסמת, היכנסו לקישור >>

 

 

תוכן עניינים

דיאטה בהתאמה אישית

הירשמו עכשיו ליעוץ מקצועי, וקבלו ליווי אישי צמוד בתהליך הדיאטה שלכם
לחצי עכשיו על אחת התמונות לקבל פרטים נוספים על דיאטת לורן

התקשרו עכשיו!