דיאטת 17 הימים

תוכן עניינים

דיאטת 17 הימיםסקירה שלב אחר שלב של דיאטת 17 הימים כאן תמצאו את כל המידע הקשור לדיאטת 17 ימים. הדיאטה מחולקת לארבעה מחזורים של 17 ימים כל אחד – כן, זו הסיבה שהיא נקראת דיאטת 17 הימים!   לכל מחזור של 17 יום יש מטרה מאוד ספציפית, וכאן תמצאו את כל המידע לגבי כל מחזור, כולל איך למקסם את הירידה במשקל שלך במהלך כל שלב.

האם אתם מוכנים לרדת במשקל עם דיאטת 17 הימים?

דיאטת 17 הימים מתקדמת בארבעה שלבים, היא מחזירה למוטב את קצב חילוף החומרים שלך. הגבלת קלוריות אמורה להוביל לירידה במשקל , והשלבים בה מסייעים לשמירה על המשקל.

 

מה אפשר לאכול בדיאטת 17 הימים?

 תוכנית האכילה בדיאטה של ​​17 הימים מפחיתה את צריכת הפחמימות על ידי ביטול כל הפחמימות והסוכרים המזוקקים . התזונה אכן מאפשרת כמה דגנים מלאים ומתעדפת ירקות דלי פחמימות, חלבון רזה ושומנים בריאים. דיאטת 17 הימים פועלת במחזוריות, כאשר מזונות שונים מותרים במהלך מחזורים שונים.  התוכנית כוללת שלוש ארוחות ביום בתוספת חטיפים. המטרה היא למנוע מאנשים שעוקבים אחר הדיאטה להיות רעבים. 

מהמחזור הראשון, אפשר לאכול כמה שאתם רוצים מחלבונים ספציפיים וזה מה שנקרא "ניקוי" (למשל, לא עמילני).  תוכנית הדיאטה כוללת תוכניות ארוחות מוצעות לכל הימים, אם כי אתה יכול לערבב ולהתאים את התוכניות האלה כדי להתאים את המזון לטעם שלך. אתם גם יכולים לבחור לעשות ימים מהירים בין המחזורים (בהם תשתו המון שייקים) כדי כביכול להזניק את הירידה במשקל שלכם.

דיאטת 17 הימים מקדמת דיאטה של ​​אכילה נקייה, נטולת סוכר , מזון מעובד, מזון מטוגן ומזונות לא בריאים אחרים.

כל מה שאתה צריך לדעת על דיאטת 17 הימים?

אם יש לך אלרגיות או אי סבילות למזון, ביצוע דיאטת 17 ימים אמור להיות פשוט יחסית – אתה רק צריך להפסיק לצרוך את המזונות שאתה לא יכול לאכול על פי הדיאטה. לאלו הסובלים מאלרגיות לאגוזים או למוצרי חלב, זה קל, מכיוון שהמזונות הללו לרוב אינם כלולים בתוכנית הדיאטה. זה גם קל לעקוב אחר הדיאטה אם אתה עוקב אחר דיאטה ללא גלוטן מכיוון שהיא מזכירה מתי אתה יכול לאכול מזונות כגון לחם ללא גלוטן ופסטה ללא גלוטן. התוכנית כוללת גם "צומות", שאמורים "לשדל את גופך לשריפת שומן נוספת בין מחזור למחזור". צומות אלו הם אופציונליים. אם תבחרו לעשות את "צום הדיאטה", תצרכו שייקים בשלוש ארוחות נוזליות בימי הצום שלכם. השייקים מכילים חלב שקדים, יוגורט, אבקת מי גבינה , אבקת סיבים, בתוספת פירות. ישנם ארבעה שלבים, או "מחזורים", בדיאטה של ​​17 ימים, כאשר שלושת הראשונים שבהם נמשכים 17 ימים. להלן פירוט של כל מחזור:

 

סקירה שלב אחר שלב של דיאטת 17 הימים

מחזור 1 (מטרתו "להאיץ")

מחזור זה נועד לקדם ירידה מהירה במשקל על ידי שיפור בריאות מערכת העיכול. הוא עוזר לנקות סוכר מהדם כדי להגביר את שריפת השומן ולמנוע אחסון שומן. מחזור זה מקטין מעט את צריכת הפחמימות אך מבטל את כל הסוכר, הממתקים והפחמימות המזוקקות כגון לחם ופסטה, ומחליף אותם בעיקר בירקות דלי פחמימות . מותר לך לקבל קצת שומן בצורה של שמן זית או שמן זרעי פשתן , בתוספת "כמויות ליברליות" של חלבון רזה . מעודדים גם מזונות פרוביוטיים כמו יוגורט פרוביוטי.

מחזור 2 

מחזור זה נועד "לאפס את חילוף החומרים שלך באמצעות אסטרטגיה הכוללת הגדלה והפחתה של צריכת הקלוריות שלך כדי לעורר שריפת שומנים ולעזור במניעת רמות". במחזור זה, תחליף ימים בין המזונות המגבילים יותר ממחזור 1 לבין המזונות הפחות מגבילים ממחזור 2. בימי "מחזור 2", אתה יכול לקבל את כל מה שהיה מותר במחזור 1, בתוספת כמה בשרים ודגים בעלי שומן גבוה יותר, כמה דגנים מלאים , כמה ירקות עמילניים וקטניות מגוונות.

מחזור 3 

מחזור זה נועד לעזור לך לפתח הרגלי אכילה טובים באמצעות הכנסה מחדש של מזונות נוספים ולקרב אותך למשקל היעד שלך. מזונות ממחזור 3 כוללים את כל המזונות משני המחזורים הראשונים, בתוספת כמה סוגי בשר נוספים שמנים יותר (הודו , למשל). אתה יכול גם לאכול כמה צורות של לחם דגנים מלאים, דגנים עתירי סיבים ופסטה דגנים מלאים. ירקות הם ללא הגבלה, בעוד שאתה יכול לאכול רק שתי מנות פירות מדי יום. אתה יכול גם להוסיף משקאות אלכוהוליים במידה.

מחזור 4 (שלב "הגעה ליעד") 

מחזור זה נועד לעקוב אחריו לטווח ארוך כדי לשמור אותך במשקל היעד שלך באמצעות תכנית של אכילה פחותה המאפשרת לך ליהנות מהמאכלים האהובים עליך בסופי שבוע תוך כדי אכילה בריאה במהלך השבוע. מחזור זה, מחייב לאכול רק מזונות המותרים בשלושת המחזורים הראשונים במהלך השבוע ולאחר מכן לתת לעצמכם מרחב פעולה "להתבזבז" על ארוחה אחת עד שלוש וקצת אלכוהול בין ארוחת שישי לארוחת ערב שבת בצהריים.

 

דיאטת 17 ימים: סקירת דיאטה

דיאטת 17 הימים עשויה להיות קשה יותר לביצוע אם אתה צמחוני או טבעוני מכיוון שהיא מסתמכת במידה רבה על חלבון על בסיס עופות ודגים, במיוחד בשני המחזורים הראשונים.

מה אסור לאכול?

 1. חלב, גלידה ורוב מוצרי החלב האחרים (כל המחזורים)  
 2. מזונות עם תוספת סוכר  לחם לבן (ומוצרי לחם אחרים בעיבוד גבוה)  
 3. אלכוהול (מותר במידה) 
 4. ממתקים
 5. פסטה על בסיס קמח חיטה 
 6. פירות יבשים 
 7. משקאות קפה בטעמים 
 8. מיץ

מה לאכול

 1. דגים ועופות דלי שומן (מחזור 1)
 2. רכיכות ועופות עתירי שומן (מחזור 2)
 3. עופות, בייקון ונקניקיות (מחזור 3)
 4. בשר אדום וחזיר (מחזורים 2 ו-3)
 5. ביצים (כל המחזורים)
 6. ירקות לא עמילניים (כל המחזורים)
 7. ירקות עמילניים (מחזורים 2 ו-3)
 8. קטניות (מחזורים 2 ו-3)
 9. דגנים מלאים (מחזורים 2 ו-3)
 10. פרוביוטיקה (למשל, יוגורט, קפיר, כרוב כבוש) (כל המחזורים)
 11. פרי דל סוכר (למשל, תפוחים, פירות יער, אגסים, הדרים) (כל המחזורים)
 12. פירות עתירי סוכר (למשל, בננות, מנגו, אננס) (מחזור 3)

דיאטת 17 הימים מתמקדת בסילוק פחמימות מסוימות מהארוחות שלך. כתוצאה מכך, אתה נוטה לאכול יותר חלבון ממה שאתה יכול בדרך כלל תוך ביטול קבוצות שלמות של מזונות מבוססי פחמימות. 

חלבונים

יש הרבה אפשרויות חלבון בדיאטה של ​​17 ימים, אפילו החל מהמחזור הראשון המגביל יותר של הדיאטה. כבר מהיום הראשון תוכלו ליהנות מדגים (כולל סלמון, סול, פלנדר, שפמנון, אמנון ושימורים של טונה קלה במים). אתה יכול גם לקבל חזה עוף וחזה הודו, הודו טחון רזה וביצים בכמות מוגבלת. במחזור השני אפשר להוסיף בשר אדום רזה, כבש ועגל. במחזור השלישי, אתה יכול לקבל סוגים שומניים של עופות בתוספת הודו, נקניק הודו וכדומה. 

ירקות 

כשזה מגיע לירקות, דיאטת 17 הימים מפרקת אותם לשתי קטגוריות: עמילנית ולא עמילנית. ירקות לא עמילניים, אותם מכנה ד"ר מורנו "ירקות ניקוי", מותרים בכמויות בלתי מוגבלות. הם כוללים כרובית, כרוב, ברוקולי, נבטי בריסל, אספרגוס, סלרי, שעועית ירוקה, ירקות, פטריות, בצל ועגבניות. ירקות עמילניים מותרים החל ממחזור 2. הם כוללים תירס, תפוחי אדמה, דלעת, בטטה ודלעת ערמונים.

פירות

 פירות מתחלקים גם לשתי קטגוריות: פרי דל סוכר ופירות עתירי סוכר. שתי מנות ליום של פרי דל סוכר מותרות מהמחזור הראשון, בעוד שפירות עתירי סוכר אסורים עד המחזור השלישי. דיאטה זו מסווגת פירות דלי סוכר כתפוחים, פירות יער, אשכוליות, תפוזים, אפרסקים, אגסים, שזיפים, שזיפים מיובשים וענבים אדומים. פירות עתירי סוכר כוללים משמשים, בננות, דובדבנים, תאנים, קיווי, מנגו, פפאיה, אננס, טנג'לו ומנדרינות. 

דגנים 

הדיאטה אוסרת על אכילת דגנים ו"עמילנים טבעיים" אחרים במחזור 1, אך לאחר מכן מתירה אותם (מוגבל בסוגים ובכמויות) במחזורים 2 ו-3. במחזור 2 ניתן להוסיף אמרנט, שעורה, אורז חום, קוסקוס, שמנת חיטה , גריסים, אורז ארוך, דוחן, סובין שיבולת שועל, שיבולת שועל מיושן וקינואה. במחזור 3, האפשרויות המבוססות על דגנים מתרחבות באופן דרמטי, עם לחם מדגנים מלאים וללא גלוטן , דגנים עתירי סיבים, בתוספת סוגים שונים של פסטה (חיטה מלאה, ללא גלוטן, על בסיס ירקות ועתירי סיבים).

 

יתרונות הדיאטה

 • הרבה ירקות וחלבונים רזים.

המחזורים של דיאטת 17 הימים כוללים המון ירקות בריאים שאינם עמילניים וחלבון רזה. למעשה, מותר לך לקבל כמויות בלתי מוגבלות של שניהם בכל שלבי הדיאטה. אלו אמורים לסייע במניעת רעב בימיה הראשונים של הדיאטה. 

 • התאמה למגבלות תזונתיות

אם יש לך מחלת צליאק, אי סבילות למוצרי חלב או אלרגיה לאגוזים, אתה יכול בקלות להתאים את התוכנית כך שתענה על הצרכים שלך. בחירות המזון מרווחות מספיק כדי שתוכל להתרחק מפריטים אלרגניים ועדיין לעקוב אחר הדיאטה.

 • ירידה במשקל מבטיחה

 אתה כמעט בטוח שתרד במשקל, במיוחד בימים הראשונים של הדיאטה, כי הקלוריות שלך יהיו די מוגבלות, למרות שאתה יכול לקבל חלבון רזה ללא הגבלה וירקות לא עמילניים. ירידה ראשונית במשקל יכולה להגביר את המוטיבציה ועשויה גם לשפר את האנרגיה והשינה, מה שיכול לעזור לך להישאר במסלול עם תוכנית האכילה הבריאה החדשה שלך. 

 

האם דיאטת 17 ימים היא בחירה בריאה עבורך?

 המחזור הראשון של התוכנית מבטל קבוצות מזון מסוימות כמו דגנים מלאים ופירות, אך מזונות אלו מתווספים עם הזמן. לכן ככל שאתה ממשיך לעקוב אחר התוכנית, הדיאטה הופכת למאוזנת יותר.

מה אוכלים בדיאטה קטוגנית?